Ūdenskritumi

Visā reģionā ir vairāk kā 20 virszemes un pazemes straumes, kas, laužot ceļu no Taura kalnu virsotnēm, veidojot krāces un ūdenskritumus, ieplūst Vidusjūrā. Krāšņākie no tiem ir 15 km uz ziemeļiem no Antālijas esošais Duden ūdenskritums, Kursunlu ūdenskritums 18 km uz priekšu no Antālijas-Alanjas autostrādes un 3 km attālais Manavgat ūdenskritums.

Duden_Waterfall Dudena ūdenskritums (Düden Şelalesi)
Uz dienvidaustrumiem no Antālijas atrodas brīnišķīgais Dudena ūdenskritums, kas ir viegli sasniedzams izmantojot minibusu vai īrētu mašīnu. Dudena ūdenskritums ir 20 metrus plats un tā ūdens gāžas no 15 metrus augstas Taura kalnu platformas. Šajā vietā upes gultni veido vulkāniskais tufs, tāpat kā aiz ūdenskrituma izveidojušos alu. Alā ir vairākas, dabiski izveidojušās telpas, kas savienotas ar mazām taciņām. Diemžēl dažas no tām ir cilvēku izpostītas. Neskatoties uz to, ūdenskrituma šļāķoņu iespējams vērot un klausīties arī no tā aizmugures – alas iekšienē. Kopējais alas garums sasniedz 40 metrus. Pateicoties vulkāniskā tuffa minerāļa klātbūtnei, šeit joprojām novērojama stalagnītu un stalaknītu veidošanās. 

Ierodoties parkā, lai apskatītī ūdenskritumu, ir jāmaksā ieejas maksa, tajā pat laikā šeit ir iespējama atvilkt elpu un izmantot laiku piknikam uz uzstādītiem galdiem un soliem. Apkārtne tiek labi uzturēta, lejupa gar upes krastu ved kāpņu ceļš. Tā kā arī citviet avoti ietek upē, ik pa laikam vērojami mazi ūdenskritumiem līdzīgi veidojumi.Kursunlu_Waterfall Kuršunlu ūdenskritums (Kurşunlu Şelalesi)
Aptuveni 40 km attālumā uz ziemeļaustrumiem no Antālijas un uz ziemeļiem no antīkās pilsētas Perges drupām atrodas skaistais Kuršunlu ūdenskritums. Tas ir nedaudz mazāks kā Dudena ūdenskritums, tomēr spēj piesaistīt ar zaļo apkārtni, un pastaigu takām, kas saglabātas to dabiskajā izskatā. Dažviet upes gultnē starume izveidojusi maziem ezeriem līzīgas ūdenkrātuves, kuras iecienījušas zivis. Ūdenskrituma apkārtne ir klusa no cilvēku radītiem sadzīviskiem trokšņiem, apmeklētāji, vērojot bruņurupučus un upē peldošās foreles, var izbaudīt putnu dziesmas un priežu meža jauko smaržu. Atpūtai un uzkodām iespējams izmantot labiekārtotās piknika vietas.

Manavgat_waterfall Manavgat ūdenskritums (Manavgat Şelalesi)
Lai sasniegtu Manavgat ūdenskritumu jānogriežas 4 km pirms Manavgat ceļa, kas atdalās no Antalya-Manavgat šosejas. Manavgat ūdenskritumam un tā apkārtnei piemīt īpašs dabas skaistums. Zaļā apkārtne piemērota piknika vietām, bet straumes ātrums piemērots dažādiem laivu izbraucieniem.